Ozonowanie – Niezawodna technika odkażania ozonem

 

Przetestowana sterylizacja, jaka całkowicie zabija wszystkie grzyby, bakterie, alergeny oraz wirusy i roztocza jest obecnie mocno poszukiwana. Ozonowanie to nowoczesna metoda, jaka stwarza higieniczne środowisko, a przy tym jest całkowicie ekologiczna i bezpieczna, także w przypadku alergików. Decydując się na dezynfekcję ozonem chronimy swoje zdrowie i osób bliskich, a także osoby, z jakimi posiadamy stałą styczność (np. w pracy), ponieważ ta metoda oczyszczania zabija grzyby, bakterie, alergeny oraz wirusy. Obok tego nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ani w przypadku ludzi, ani dla samych zwierząt. Dodatkową zaletą oczyszczania ozonem jest zdolność skutecznego usuwania nieprzyjemnych zapachów np. z nikotyny oraz od zwierząt i może być użyte w budynkach i w pojazdach.

Co to jest ozon i z jakiego powodu jest tak efektywny?

Dlaczego oczyszczanie właśnie wykorzystując ozon? Efektywność ozonu wynika z jego budowy. Jest to połączenie trzech atomów tlenu. Niezwykle szybko od momentu stworzenia podlega rozpadowi, a podczas takiego procesu, tlen oddziałuje z otoczeniem. Rozkładające się cząsteczki tlenu wnikają w głąb, dzięki czemu całkowicie usuwają grzyby, alergeny, bakterie, wirusy i roztocza. Oprócz tego biorąc pod uwagę to, że ozon jest gazem, przenika do miejsc, do jakich niełatwo dojść poprzez inne sposoby sterylizacji. Jeszcze jedną zaletą oczyszczania ozonem wyróżniamy to, że z uwagi na szybki rozkład cząsteczek, niezwykle prędko po ozonowaniu da się korzystać z wyczyszczonego i wyjałowionego pomieszczenia. Trzeba przewietrzyć pomieszczenie. Efektem procesu dezynfekcji ozonem jest dokładne oczyszczenie i zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie spełnia wytyczne sanepidu, a dzięki swojej skuteczności jest mocno polecaną metodą oczyszczania.

Czy warto ozonować?

Największe zalety oczyszczania ozonem pochodzą w głównej mierze z działania ozonu. Za sprawą bezpiecznego ozonowania tworzymy przestrzeń wolną od grzybów, wirusów, alergenów, bakterii i roztoczy. To absolutnie istotne szczególnie dla alergików. Powtarzana dezynfekcja oprócz tego, że zapewnia bezpieczeństwo, zapewnia też duży komfort życia, czyste powietrze bez nieprzyjemnych zapachów. Obok tego dużą zaletą dezynfekcji ozonem można wyróżnić to, że nie korzysta z żadnych związków chemicznych, dlatego jest absolutnie naturalna.

Dla kogo przeznaczone jest odkażanie ozonem?

Oczyszczanie ozonem warto przeprowadzać w budynkach, gdzie zwykle mieszkają lub pracują ludzie. Będą to zatem m.in. budynki mieszkalne, usługowe, biura, a do tego wnętrza samochodów i innych pojazdów. Zazwyczaj z odkażania ozonem nie licząc prywatnych domów, korzystają te placówki, jak szpitale, hotele i pensjonaty, gabinety kosmetyczne i fryzjerskie, miejsca kultury, przedszkola i szkoły albo restauracje. Ten typ dezynfekcji można też wykorzystać do oczyszczenia klimatyzacji, obiektów sportowych, czy budynków produkcyjnych. Dzięki dezynfekcji ozonem usuwane są niezbezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt grzyby, bakterie lub wirusy , z uwagi na to aby zagwarantować niezbędny poziom bezpieczeństwa należy często przeprowadzać taki typ dezynfekcji. Za sprawą gazowej postaci ozonu, jego cząsteczki wnikają w takie materiały jak tapicerki, materace, dywany, wykładziny oraz zasłony, w ten szybki sposób możemy wykonać pełne oczyszczanie we wnętrzach, gdzie przebywamy często.

W jaki sposób bezpiecznie przeprowadzić dezynfekcję ozonem?

O ile sama metoda odkażania ozonem nie jest niezbezpieczona dla ludzi, należy odpowiednio się przygotować. Ozon mocno utlenia, dlatego w momencie wykonywania dezynfekcji tym sposobem trzeba być ostrożnym, aby nie podrażnić układu oddechowego oraz oczu. Przed przystąpieniem do odkażania ozonem trzeba najpierw wynieść z pomieszczenia wszystkie rośliny i zwierzęta, by nie wystawiać ich na działanie ozonu. Co więcej najlepiej wynieść dzieła malarskie, by farby się nie utleniły, ponieważ mogłyby zblaknąć. Większość oczyszczania ozonem przeprowadzają stworzone do tego maszyny, dlatego konieczna jest też sama umiejętność obsługi maszyn. Zdalna kontrola nad maszyną pozwala także osobie kontrolującej opuszczenie pomieszczenia na czas ozonowania. Elementem, o jakim nie wolno zapomnieć jest zabezpieczenie pomieszczenia, by ozon podczas pracy sprzętu nie uciekał się poza dezynfekowane pomieszczenie.

Tak samo przy ozonowaniu auta. Na początek trzeba wyrzucić śmieci, chodniki gumowe i niepotrzebne rzeczy. Ozonator powinien być na siedzeniu. Trzeba pamiętać o odłączeniu klimatyzacji i włączeniu wewnętrznego obiegu w nadmuchu wentylatora samochodowego. W trakcie oczyszczania ozonem auta trzeba zamknąć okna i drzwi, by cząsteczki ozonu miały szansę przenikać np. głęboko w tapicerki. Należy też pamiętać, by nie ozonować w upalny dzień, szczególnie przy dużym nasłonecznieniu.

Strona używa cookies
Ok