Pianka poliuretanowa do ocieplania poddaszy i ścian

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur

Czy właściwe ocieplenie budynku może zwiększyć wydajność energetyczną? Niezaprzeczalnie. Z wysoką efektywnością energetyczną zmierzają w parze oszczędności finansowe, ze względu na redukcję wydatków na ogrzewanie Dobre ocieplenie domu spowoduje, że ciepło na dłużej w nim zostanie. Rachunek jest zatem bardzo prosty.

W dużym spektrum produktów ociepleniowych pojawiła się kilka lat temu pianka poliuretanowa – lekka, wchodząca w zaciemnione wnętrza, zapewniająca perfekcyjną ochronę termiczną. W dużym skrócie atrakcyjna w najmniejszym calu. W dzisiejszym artykule chcemy Wam zademonstrować ją z bliska, by pokazać, że w budownictwie czasem warto postawić na nowoczesność, a nie na tradycję.

Izolacja natryskowa, bo w taki sposób też mianuje się technologię wykorzystującą piankę PUR, znakomicie sprawdza się w najsurowszych warunkach. Przedsiębiorstwa budowlane chętnie stosują ją w budownictwie jednorodzinnym, jak i przemysłowym. Główną cechą pianki poliuretanowej jest jej niska waga, w przeciwieństwie do innych materiałów izolacyjnych. Dzięki tej wartości pianka nie wpływa negatywnie na konstrukcję budynku, co zdecydowanie rozwija możliwości jej wykorzystania. Pianka poliuretanowa wykorzystywana jest w dwóch rozwiązaniach – otwartokomórkowym i zamkniętokomórkowym, które przybliżymy Wam w dzisiejszym poradniku. Jesteście zainteresowani?

Izolacja otwartokomórkowa do poddaszy

Jak samo określenie sygnalizuje, pianka otwartokórkowa charakteryzuje się otwartą kompozycją komórek. Wilgoć nie gromadzi się w środku budynku, lecz łatwo przepływa przez skorupę izolacji na zewnątrz. Wskazana właściwość fachowo szacowana jest poprzez współczynnik oporu dyfuzyjnego, który w przypadku systemu otwartokomórkowego jest szczególnie niski. Niezwykle ważnym plusem pianki otwartokomórkowej jest wykorzystanie wody jako czynnika spieniającego. Znaczy to, że taki gatunek ocieplenia jest wyjątkowo nieszkodliwy i może być z powodzeniem wprowadzany w każdej kompozycji budowlanej. Ocieplenie otwartokomórkowe jest szczególnie zachwalana w budownictwie pasywnym, w którym najlepiej sprawdzają się o silnych właściwościach termoizolacyjnych. Pianka nie przewodniczy ciepła, przez co zostaje ono zachowane w środku pomieszczenia. Ogranicza z kolei dopływ brudu i zmniejsza hałasy z zewnątrz. System otwartokomórkowy to najodpowiedniejsze rozwiązanie do ocieplania poddaszy lub ścian działowych.

Pianka zamkniętokomórkowa w izolacji natryskowej

Pianka poliuretanowa zamkniętokomórkowa ma dużo szersze przeznaczenie, niż ocieplenia o otwartych komórkach, a to ze względu na zamkniętą budowę komórek. Ocieplenie zamkniętokomórkowe nie wchłania wilgoci, jest wytrzymała na ucisk i może być wdrażana w pełnym zasięgu temperatur. Po za tym odznacza się dużo lepszym wskaźnikiem przekazywania ciepła. Te właściwości sprawiają, że pianka zamkniętokomórkowa znajduje zastosowanie w ociepleniu płaskich dachów, fundamentów, konstrukcji stalowych, chłodni, czy rurociągów. Ze względu na gęstą konsystencję komponuje się z niej między innymi gotowe płyty warstwowe.

Najważniejsze zalety pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa składa się jest z dwóch zasadniczych czynników – polieteru i izocyjanu. Te dwa komponenty w zintegrowaniu z wodą produkują pianę o spójnej kompozycji i wspaniałych właściwościach termoizolacyjnych. Gotowa pianka PUR powstaje na świeżo w miejscu dozowania, co znacznie przyspiesza czas zakończenia izolacji. Plastyczna postać pianki sprawia, że przenika ona w skomplikowane wnętrza, eliminując tym samym powstanie tzw. mostków termicznych, co działo się bardzo często przy aplikacji tradycyjnych surowców ociepleniowych. Pianka poliuretanowa jest lekka i nie obciąża struktury budynku. Z takiego względu może być wykorzystywana zarówno w współczesnym budownictwie, jak i przy odnawianiu starszych obiektów, czy przy stawianiu hal przemysłowych o sporej powierzchni. Dobrze nadmienić też, że izolacja pianką jest nadzwyczaj efektywna. Nie ulega degradacji biologicznej, co oznacza, że utrzymuje swoje cechy przez wiele lat. Gromadzi ciepło w domu w okresie zimowym i nie dopuszcza do przesadnego nagrzania się mieszkania w lato – działa zatem na dwa fronty. Dodatkowo pianka z poliuretanu nie wywołuje żadnych reakcji uczuleniowych, co zwiększa grono jej zwolenników. Nie jest również interesującym surowcem dla gryzoni, czy insektów, których obecność w wnętrzu jest raczej zbędna. Pianka poliuretanowa to zwyczajnie nowatorski materiał ociepleniowy.

Pianka PUR może być używana w zróżnicowanej temperaturze i w trudno dostępnych przestrzeniach. Jest to najwłaściwszy system do ocieplania poddaszy i podłogi. Pianka PUR może być używana w budownictwie rodzinnym, jak i w budownictwie industrialnym. Współgra również z wszelkimi wymogami budownictwa pasywnego. Jest materiałem wydajnym, przyjaznym środowisku i dogodnym dla osób cierpiących na alergie. Położenie izolacji natryskowej pochłania dosłownie parę chwil. Zapewne nie musimy już Wam dłużej udowadniać, że izolacje z pianki PUR są najbardziej stabilne i najbardziej wydajne. Zajrzyj na stronę www firmy – fachowców od izolacji natryskowej i dowiedz się więcej o tej wyjątkowej technologi: Ocieplanie poddasza

Strona używa cookies
Ok